Nacházíte se zde: Úvod > Porady a školení členů > Víkendová školení první pomoci

Víkendová školení první pomoci

V roce 2014 proběhly tři zdravotnické víkendy. První dva byly zaměřené především na praktické poskytnutí první pomoci při simulovaných situacích, na které byla přizvána i veřejnost. Tyto dva víkendy proběhly ve velkém rozsahu, a to díky účasti dobročinného programu Pomáháme s Providentem. Třetí víkend se soustředil na psychologickou první pomoc, která bývá v mnoha situacích často podceňována, a proto se stala zdrojem závažných poškození pacienta.

Konkrétnější informace o daných akcích:

Zdravotnický víkend v Bolaticích

obrázek
Cvičení Bolatice

Široké veřejnosti byl určen projekt nazvaný Víkend s první pomocí.

Ten se uskutečnil v Bolaticích u Opavy a lidé na něm mohli zhlédnout praktické nácviky první pomoci při simulovaných situacích z běžného života i zdravotnických asistencí.

Díky účasti v dobročinném programu Pomáháme s Providentem, v němž akce obsadila 4. místo, získali dobrovolní zdravotníci příspěvek 8000 korun.

Zdravotnický víkend ve Štramberku

Víkend byl zaměřen na několik oblastní z první pomoci. Na úvod se zdravotníci školili ve správném užívání léků, poté si zopakovali veškeré neinvazivní měřící techniky tlaku, pulzu, oxygenace, hladiny cukru v krvi, dále práci s vybavením sanitního vozidla - nosítka, ambuvak, AED, práci s kyslíkovou láhví nebo odsávačkou. Pro odvážnější bylo připraveno slaňování ze Štramberské Trúby a poté několik simulovaných situací z oblasti první pomoci.

obrázek
Cvičení Štramberk

Nechyběl také program pro veřejnost s ukázkami sanitního vozidla a výukou KPR. Závěr patřil velkému zásahu - evakuaci místní školy, kde bylo zraněno 19 osob. Evakuace probíhala za asistence SDH Štramberk, Městské policie Štramberk a velmi ochotného personálu školy. Tato akce byla uskutečněna za finanční podpory Providentu z jejich projektu Pomáháme s Providentem.

Víkend s psychologickou první pomocí v Hati

Poslední víkend proběhl se zaměřením na psychologickou první pomoc. Cvičení začalo úvodem do problematiky – přednáškou ředitelky krizového centra Mgr. Petry Ďáskové, pokračovalo se praktickými nácviky ve trojicích a večer proběhl větší cvičný zásah ve spolupráci s SPJ Policie ČR – Aktivní střelec.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony