Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Rescue Marathon

Rescue Marathon (25.09.2016)

Minulý víkend se 12 členů Záchranného týmu vypravilo do Kostelce u Heřmanova Městce, kde probíhalo republikové cvičení v poskytování první pomoci Rescue Marathon s podtitulem Movie Edition. Členové ZT se účastnili nejenom jako zasahující družstvo, ale také jako hodnotící, maskéři a figuranti.
Po příjezdu na místo konání se členové naší posádky ani nestihli vybalit a už se účastnili porady k následným modelovým situacím. Na tuto poradu a workshopy navazovalo cvičení, které simulovalo výbuch techniky na diskotéce s odhadovaným počtem zraněných kolem 80 osob.
Po roztřízení a ošetření zraněných byla tato hromadná událost zhodnocena a účastníkům bylo umožněno si jít na pár hodin odpočinout.
Samotný maraton s filmovou tématikou začínal úderem 7 hodiny ráno, kdy se aktéři jednotlivých modelových situací přesunuli na místo určení. Zasahující prošli 16 stanovišť, která simulovala známé situace z filmů. Např: Requiem pro panenku, Asterix a Obelix, Pulp Fiction, Kill Bill a mnoho dalších. 
Zdravotníci se museli potýkat nejen s náročnými modelovými situacemi, ale také s fyzickým vyčerpáním díky nedostatku spánku a náročnosti trasy.
Všem účastníkům děkujeme za skvělou reprezentaci Záchranného týmu OS ČČK Ostrava.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony