Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Rescue Maraton 2011

Rescue Maraton 2011 (11.10.2011)

 

Ve dnech 30. září až 1. října se pěti-členné družstvo Záchranného týmu Českého červeného kříže Ostrava zúčastnilo již 2. ročníku záchranářského cvičení s názvem Rescue Marathon, který pořádala 5. místní skupina Českého červeného kříže z Prahy 7 v Mentaurově u Litoměřic.

Akce se zúčastnilo 11 týmu, převážně členů Červeného kříže. Družstvo ZT ČČK Ostrava bylo ve složení Marek Balicki, Kateřina Bálková, Miroslav Osmančík, Roman Kéval a Petr Viktorini.
Vše začalo pátečním večerem, kdy byly týmy vystaveny společné psychologické hře.

V sobotu během dopoledne odstartovala hlavní část programu, ve které bylo třeba projít 16 stanovišť. Během této části týmy zdolávaly náročný terén v okolí Mentaurova za pomocí GPS souřadnic a mapy až do večerních hodin bez nároku na odpočinek.
Na samotných stanovištích na družstva čekaly situace různého charakteru jako dopravní nehoda, vyproštění tonoucího z náročného terénu, narkomani, lesní dělníci, parta táborníku, rvačky, výbuch plynu, přepadení dívky, horolezci, únos a poprava střelnou zbraní.
Kolem 22hod. se týmy shromáždily opět na základně ke společné večeři. Před půlnocí byl nahlášen pád dvoumístného letadla s přibližnými souřadnicemi, kdy bylo na týmech vybrat velitele akce a zorganizovat pátrání po letadle a osobách. Díky souhře všech zúčastněných a za použití tvz. rojnic byly osoby po pár hodinách v náročném nočním terénu nalezeny, ošetřeny a předány k dalšímu ošetření. Po návratu z pátrací akce týmy nalezly v místě svého ubytování hromadnou rituální sebevraždu s desítkami zraněných. Touto simulací celá akce skončila.

Nezbývá dodat, že akce byla velmi přínosná a už dnes se můžeme těšit na další ročník této velmi povedené akce.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony