Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Záchranný tým zvítězil v předkole republikové soutěže

Záchranný tým zvítězil v předkole republikové soutěže (31.05.2009)

Ve dnech 29.-30.5.2009 se ve Frýdku-Místku konalo předkolo republikové soutěže zdravotnických družstev humanitárních jednotek ČČK pro kraj Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský. Soutěž se skládala z noční a denní etapy. Noční etapa spočívala v udržení provozu evakuačního centra ve spolupráci s HZS při záchranně osob z hořící budovy. Byly prověřeny znalosti družstva v oblasti humanitárních jednotek, krizové intervence a zdravotnictví. V průběhu denní etapy poskytovala družstva předlékařskou první pomoci pacientům na 6 stanovistích.

Záchranný tým ČČK Ostrava reprezentovalo družstvo ve složení Miroslav Osmančík, Michaela Slováková, Markéta Krajíčková, Štefan Foriška a Jiří Strakoš, které se umístilo na 1. místě a postupuje do republikové soutěže, která se bude konat na podzim v Pelhřimově. Družstvo juniorů reprezentující ČČK Ostrava se v těžké konkurenci ostatních družstev umístilo na 4.místě.

Družstvo policie ČR, které zvítězilo na 2.ročníku soutěže nezdravotnických složek IZS v rámci akce Hrad žije první pomocí 2009, se zúčastnilo denní etapy mimo soutěž. V rámci denní etapy se umístilo v konkurenci zdravotníků na 10. místě.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony