Nacházíte se zde: Úvod > Ostatní akce a činnost

Ostatní akce a činnost

Ve dnech 14. a 28. 3. 2014 na ZŠ A. Kučery členové ZT školili děti z prvních až osmých tříd z dopravního kroužku v základech první pomoci.

obrázek
Den Policie

Zjistili, jak zavolat sanitku, pomoci člověku v bezvědomí či ošetřit krvácení. Své získané teoretické znalosti budou moci prokázat na soutěži Mladý cyklista, která se bude v několika termínech konat na přelomu dubna a května.

V sobotu 14. 6. 2014 proběhl na Slezskoostravském hradě Den Policie, na kterém nechyběl ani ZT ČČK Ostrava se svou prezentací. Jako obvykle si mohli návštěvníci, kteří zavítali do našeho stanu, vyzkoušet resuscitaci dospělých i dětí a nahlédnout do sanitního vozidla ZT. Pro děti bylo připraveno již tradiční maskování zranění, o které byl veliký zájem. Členové ZT se taktéž zúčastnili jakožto figuranti simulované závažné dopravní nehody. Celý den byl protkán bohatým programem a doufáme, že i příští rok budeme jeho součástí.

Již druhým rokem jsme byli během prázdnin požádáni o sekci tří ukázek činnosti na příměstském táboře v okolí Ski Areálu Skalka, Ostrava-Vřesina. Děti se mohly seznámit s resuscitací, s vybavením našeho sanitního vozidla a pro ty odvážnější bylo připraveno maskování, které se každoročně setkalo s velkým ohlasem. Ale aby to nebylo jenom o "školení", stejně jako minulý rok si děti spolu se svými vedoucími pro nás připravili malý oříšek v podobě "zásahu" u zraněné osoby, která potřebovala poskytnutí první pomoci. V letošním roce se jednalo o mdlobu způsobenou dehydratací a horkem, ale v roce minulém jsme se museli poprat se zraněním po napadení mamutem, jelikož téma táboru byla Doba ledová.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony