Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace >  Ocenění členů hejtmanem a předání Škody Kodiaq

Ocenění členů hejtmanem a předání Škody Kodiaq (23.04.2018)

Dne 23.dubna přijal hejtman kraje prof. Ing. Ivo Vondrák CSc. zástupce Českého červeného kříže v roce 15. výročí od založení Záchranného týmu OS ČČK Ostrava. Za přítomnosti předsedy Bezpečnostní komise kraje Petra Zábojníka, ředitelky a předsedkyně OS ČČK Ostrava ocenil 5 vybraných členů týmu, jmenovitě Marcelu Peterovou, Hanu Strakovou, Lucii Antošíkovou, Miroslava Osmančíka a Marka Prášila. Po krátké prezentaci činnosti týmu a OS ČČK a debatě všech zúčastněných předal hejtman před budovou úřadu do rukou velitelky týmu nový zásahový vůz Škoda Kodiaq. Ten byl pořízen díky dotaci Moravskoslezského kraje.

Vůz bude sloužit především k zabezpečení zdravotnických asistencí na kulturních, společenských a sportovních akcích v celém kraji. Dále v případě mimořádných událostí (tým je součástí Integrovaného záchranného systému), k zajištění preventivních akcí a ukázek činnosti, školení či záchranářských cvičeních a soutěžích.

Vůz bude doplněním sanitního vozidla, kterým již tým disponuje. Zájem o aktivity Záchranného týmu ČČK rok od roku stoupá a jedno sanitní vozidlo pro zajištění provozu se ukázalo jako naprosto nedostatečné. Výhodou nové Škody Kodiaq je především větší výkon a možnost projet těžším terénem, což dobrovolní záchranáři ocení především při zdravotnických asistencích v přírodě či větších areálech a také během mimořádných událostí jako jsou povodně. Další důležitou součástí výbavy je tažné zařízení a tedy možnost připojit k automobilu humanitární přívěs. Doposud museli členové týmu přívěs připojit za svá osobní auta, což velmi stěžovalo akceschopnost týmu. Automobil disponuje 7 místy k sezení, takže je nyní možno společně se sanitní vozidlem přepravit 14 členů týmu najednou. Součástí výbavy je i AED, záchranářský batoh Pax a další. 

Záchranný tým by touto cestou chtěl upřímně poděkovat Moravskoslezskému kraji, jmenovitě hejtmanovi kraje prof. Ing. Ivo Vondrákovi a předsedovi Bezpečnostní komise kraje Ing. Petru Zábojníkovi za dosavadní podporu a spolupráci, jíž si velmi vážíme!


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony