Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Nejnáročnější týden Záchranného týmu začíná...

Nejnáročnější týden Záchranného týmu začíná... (13.07.2011)

Od 11. do 17. července bude Záchranný tým ČČK Ostrava zajišťovat dvě největší akce v Ostravě - Mistrovství Evropy v atletice a mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava.

Služby začaly již včera, tj. 11.7. při přípravách evropského atletického svátku. Od čtvrtku do neděle pak naplno vypuknou obě výše zmíněné akce. Ve službě bude denně přes 30 členů týmu a dalších kolegů z okolních Oblastních spolků ČČK Opava, Karviná a Frýdek-Místek a také dvě sanitní vozidla - jedno ostravské a druhé od kolegů z Polského červeného kříže Bialsko-Biala, kteří nám také přijedou pomoci. Celkově bude odslouženo okolo 1371 hodin, na kterých se bude podílet přes 50 zdravotníků, záchranářů a lékařů ČČK.

Na festivalu Colours of Ostrava budou vybudovány 3 stanoviště - dvě z nich u hlavních pódií a jedna pevná ošetřovna se zázemím v areálu Slzeskoostravského hradu, kde bude služba 24 hodin denně. Na Mistrovství Evropy bude tým zajišťovat jak službu pro atlety - na hlavní ploše, rozcvičovacím stadionu i cvičné ploše v Zábřehu, tak službu v případě zranění diváka. Náš tým tak čeká nejnáročnější týden v letošním roce, zkomplikovaný shodným termínem obou akcí, ale věříme, že díky více než půlroční přípravě se nám podaří vše bezproblémově zvládnout.
| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony