Nacházíte se zde: Úvod > Mezinárodní spolupráce

Mezinárodní spolupráce

V roce 2014 proběhly tři akce, díky kterým se rozvíjela mezinárodní spolupráce. Jednalo o účast členů Záchranného týmu OS ČČK Ostrava na cvičení v Polsku, kde tým pozvala Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała. Druhé cvičení proběhlo v obci Horné Pršany pri Banskej Bystrici a taktéž se členové setkali se zahraničními kolegy na Rescue Marathonu.

Cvičení v Polsku

21. – 23. 3. 2014 jsou dny, které patřily cvičení v Polsku. Záchranný tým vyslal 5členný tým, který měl rozšířit spolupráci a zjistit, jak obstojí v případě jazykové bariéry, se kterou se můžou členové setkat na zdravotnických asistencích. Už po cestě si pro účastníky polští kolegové přichystali překvapení a dostali je do situace věrně simulující reálnou nehodu. Byl to nevšední zážitek, se kterým si museli poradit. Po dojezdu na chatu se pokračovalo v dalších modelových situacích v rozličných terénních i náročnostních podmínkách.

Celá akce byla završena pátrací akcí po havarovaném dopravním letadle, s následným zajištěním místa i zajištění raněných. Po ukončení pátrání a záchraně cestujících se účastníci kolem 5 hodiny ranní vydali na kutě. Netrvalo dlouho a ozval se poplach, program pokračoval. Další modelové situace, další náročné terénní podmínky a mnoho zážitků. Večer zhodnocení a kolektivní diskuze. V hodnocení si členové Záchranného týmu Ostrava vedli i přes jazykový hendikep skvěle. Byl to náročný víkend plný zážitků. Děkujeme našim polským kolegům a budeme se těšit na další spolupráci.

Cvičení humanitárních jednotek

obrázek
Cvičení Bánská Bystrica

O víkendu 12. 9. – 14. 9. 2014 pět našich zdravotníků vyjelo na cvičení humanitárních jednotek na Slovensko.

Jednalo se o výjezd k simulovanému zemětřesení v obci Horné Pršany pri Banskej Bystrici. Všechny jednotky dorazily v pátek na místo a první informace o tom, co se stalo a co je čeká dál, proběhlo ve večerních hodinách.

Od půlnoci do třetí hodiny se členové humanitárních jednotek starali o takřka 30 lidí. Museli evakuovaným zajistit přechodné ubytování, stravu a ošetřit případná zranění.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony