Nacházíte se zde: Úvod > Materiální vybavení

Materiální vybavení Záchranného týmu ČČK

Sanitní vozidlo

Materiální vybavení Záchranného týmu ČČK Ostrava je komplexní škála prostředků, které slouží našim členům k adekvátnímu poskytnutí první pomoci v rámci zdravotnické asistence nebo v případě povolání k mimořádné události.

Základním prvkem každého člena je uniforma, která je vyrobena z velmi dobře viditelného a nepromokavého materiálu, doplněna o reflexní prvky, které zajišťují viditelnost i za snížených světelných podmínek.

Další nedílnou a neméně důležitou součástí jsou prostředky pro poskytování předlékařské první pomoci – tedy zdravotnické batohy, tašky a kufry, které obsahují nejen obvazový materiál, ale i diagnostické pomůcky, základní volně dostupná léčiva a ostatní materiál k ošetření pacienta (ambuvaky, chladící spreje a gely, dezinfekce a další).

Sanitní vozidlo

V loňském roce se díky projektu Tanec pro život, pořádaným společností ArcelorMittal Ostrava, rozrostlo materiální vybavení o nová lehátka, která záchranný tým využívá pro humanitární akce nebo zdravotnické asistence. Rovněž byly zakoupeny nové vysílačky, zdravotnické uniformy pro nové členy a kvalitní pevná obuv jakožto součást zdravotnické uniformy.

ZT má dále k dispozici speciální sanitní vozidlo, které je vybaveno světelným a zvukovým výstražným zařízením. V případě nasazení či zdravotnické asistence slouží jako mobilní ošetřovna vybavená obvazovým materiálem, základními volně dostupnými léky, diagnostickými přístroji (tonometr, pulsní oxymetr, glukometr, alkoholtester), automatickým externím defibrilátorem, odsávačkou, fixačními prostředky (krční límce, vakuové dlahy a matrace), transportními prostředky (plně polohovatelná nosítka Medirol, transportní křeslo, transportní plachta, scoop rám), odborným vybavením pro lékaře a zdravotnické záchranáře, kteří jsou členy týmu a dalšími pomůckami, nezbytnými k maximálnímu využití tohoto vozidla při zásahu.

Dále Záchranný tým disponuje humanitárním přívěsem, který slouží ke zlepšení zásobování při mimořádných událostech. Mimo jiné je vybaven materiálem při realizaci nouzového ubytování a stravování. V případě mimořádné události či některého ze cvičení IZS jsou pro potřeby Humanitární jednotky a Záchranný tým připraveny zásoby materiálu (deky, jídelní soupravy, stany, oblečení, lehátka...) ze skladu Oblastního spolku či Krajského pohotovostního skladu ČČK.

Seznam vybavení

 1. 8x tlakoměr digitální
 2. 6x tlakoměr nedigitální, ruční, sphygnomanometr + manžeta, fonendoskopy
 3. 2x oxymetr
 4. 4x glukometr
 5. 4x AMBU, ambuvak, modrý, dvouplášťový
 6. Sada AMBUVAK, maska, kyslíkové hadičky
 7. Alkohol tester, digitální, CA2010
 8. Sada vzduchovodů, různé velikosti
 9. Odsávačka, LCSU3, Laerdal
 10. Defibrilátor, AED Lifepak 1000
 11. Kyslíková láhev
 12. 4x záchranářská přilba
 13. Krční límce (11x dospělý, 4x dětský)
 14. 5x malá brašna
 15. 4x velký batoh
 16. 3x paramedic malý
 17. Stříbrný kufr
 18. Ambuman
 19. Scoop rám
 20. Digitální teploměry
 21. Sada vakuových dlah

Další vybavení

 1. 2x maskérský kufr
 2. 4x nerezová termoska 1l a 0,5l
 3. 2x várnice s kohoutem 10l
 4. 13x radiostanice Motorola
 5. Uniformy
 6. 2x pivní set
 7. Deky
 8. Stan Záchranného týmu
 9. Humanitární přívěs
 10. Cvičný materiál
 11. 6x čelová svítilna
 12. Skládací nosítka
 13. Stojaté světla

| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony