Nacházíte se zde: Úvod > Ostatní akce a činnost > Maskéři Záchranného týmu

Maskéři Záchranného týmu

obrázek
Ilustrační obrázek

Mnoho cvičení, soutěží, preventivních a prezentačních akcí se neobejdou bez maskování zranění.

Na této činnosti si dáváme hodně záležet, protože i díky tomu, že maskéři se snaží co nejvěrohodněji napodobit zranění, mohou zdravotníci v případě zásahu velmi rychle reagovat.

Naši maskéři zvládají maskování velkého rozsahu zranění – od malých oděrek, přes žilní a tepenná krvácení až po zlomeniny a popáleniny. Důležitý je samozřejmě i figurant samotný – jeho kvalitní herecký výkon, doprovázený správnou volbou prostředí, oblečení, účesu, make-upu a nakonec i umístění a zranění samotného.

obrázek
Ilustrační obrázek

Široký rozsah zranění, která jsou naši maskéři schopni zvládnout, si v letošním roce mohli natrénovat opravdu důkladně. Proběhla tři víkendová cvičení Záchranného týmu (v Bolaticích, Štramberku a Hati), nespočet preventivních a prezentačních akcích, kde je maskování součástí ukázek a u dětí pak jednou z nejoblíbenějších atrakcí.

Zároveň se několikrát vyjíždělo provádět ukázky činnosti na příměstské tábory a v neposlední řadě - vrchol všeho - 7. ročník akce Hrad žije první pomocí, kde návštěvníci mohli zhlédnout velmi široké spektrum maskovaných zranění během celého dne (od včelích bodnutí, přes popáleniny, zlomeniny, střelné rány až k ranám bodným).

Maskování bylo také v loňském roce nedílnou součástí taktického cvičení Sboru dobrovolných hasičů Brušperk, cvičení Speciální pořádkové jednotky Policie ČR nebo cvičení hasičských záchranných sborů Moravskoslezského kraje.

V loňském roce nám také přibyli dva noví proškolení maskéři, za což jsme moc vděční a doufáme, že jejich (naše) řady se budou v budoucnu stále jen rozšiřovat. Současnými maskéry Záchranného týmu jsou Michaela Slováková, Miroslav Osmančík, Marek Prášil, Pavla Kostelníková, Hana Straková a Radek Osmančík.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony