Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Křest nového zásahového vozidla

Křest nového zásahového vozidla (18.01.2010)

Tisková zpráva z křestu zásahového vozidla:

Dne 18. ledna 2010 proběhl v prostorách úřadu oblastního spolku Českého červeného kříže Ostrava slavnostní křest nového zásahového vozidla. 

Nový automobil bude sloužit členům Záchranného týmu ČČK Ostrava převážně při poskytování zdravotnických asistencí na kulturních, společenských a sportovních akcích, v případě povolání týmu v rámci IZS při mimořádných událostech a neštěstích, pro dopravu členů na záchranářská cvičení a soutěže v poskytování první pomoci, pro prezentace poskytování první pomoci a činnosti týmu veřejnosti a k dalším činnostem.

Slavnostního křtu se zúčastnili významní hosté, mezi nimi prezident ČČK RNDr. Marek Jukl, Ph.D., předsedkyně Oblastní výkonné rady ČČK JUDr. Milada Němčíková, metodik Ústřední pohotovostní záchranné jednotky ČČK Ing. Roman Váňa, a z řad zástupců sponzorů a dárců pan Vladislav Sobol, mluvčí společnosti OKD a zástupce Nadace OKD, a pan Mgr. Jan Rafaj, ředitel pro vnější vztahy společnosti ArcelorMittal.

Zásahové vozidlo byla zakoupeno díky příspěvkům a sponzorským darům a je jediné svého druhu v rámci činnosti ČČK v Moravskoslezském kraji. Jeho zdravotnická zástavba odpovídá potřebám běžného vozidla rychlé zdravotnické pomoci a je vybaveno transportními polohovatelnými nosítky, transportním křeslem, rozvodem kyslíku, elektrickou přípojkou, klimatizací, topením, umyvadlem s tekoucí vodou a veškerým zdravotnickým materiálem a diagnostickými přístroji, vakuovými dlahami apod. 

V letošním roce se ZT ČČK Ostrava snaží sehnat další finanční prostředky na zakoupení dalšího vybavení jako automatický externí defibrilátor, bateriová odsávačka, scoop rám a další.

Markéta Krajíčková
tisková mluvčí
Záchranný tým ČČK Ostrava
Tel. +420 604 482 827

Ostrava, 18.1. 2010

 

 


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony