Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Preventivní akce v ArcelorMittal

Preventivní akce v ArcelorMittal (22.09.2011)

Jak zachránit život v ArcelorMittal?
 
V rámci firemního Týdne zdraví proběhlo ve společnosti ArcelorMittal Ostrava několik preventivních akcí za účasti Záchranného týmu ČČK Ostrava. Prvním počinem byla přednáška a praktický nácvik první pomoci pro ředitele výrobních závodů, které proběhlo 13.9. Lektoři se zabývali první předlékařskou pomocí především při život ohrožujících stavech. Tématem byla zejména resuscitace, bezvědomí a zástava krvácení. V praktické části si účastníci mohli vyzkoušet a ukotvit předané vědomosti individuálně, včetně ošetřování namaskovaných figurantů.
Hned o dva dny poté se srazilo v areálu společnosti osobní vozidlo s lokomotivou, nicméně a naštěstí jen naoko. Na záchranářském cvičení se náš tým podílel nejen maskéry a praktickými radami při přípravě cvičení, ale také přímo zasahoval s odbornou posádkou s lékařem, která zastupovala výjezd záchranné služby. Společně s podnikovým Hasičským záchranným sborem ArcelorMittal a firemní zdravotnickou posádkou jsme ošetřili a stabilizovali řidiče osobního vozidla s otevřenou zlomeninou bérce, spolujezdce v bezvědomí a další účastníky nehody. Zásah trval téměř hodinu a byl vyhodnocen jako velmi úspěšný.
Umění první pomoci je potřebnou kompetencí i pro vysoce postaveného manažera a proto 20. září proběhlo školení první pomoci pro TOP management společnosti v anglickém jazyce. Obsahem byly opět život zachraňující úkony a další základy první pomoci. I přesto, že naši lektoři neškolili v rodném jazyce, jazyková bariéra jakoby nebyla. Zvláště zajímavá byla maskovaná část školení, kde i páni ředitelé s úsměvem a zaujetím ošetřovali figuranty.

Všechny tyto akce proběhly v rámci dlouhodobé spolupráce našeho týmu a společnosti ArcelorMittal, která jen letos, kromě výše uvedených akcí, obsahovala zdravotnické zajištění sportovního dne, prezentaci poskytování první pomoci či přednášku pro zaměstnance přímo z provozu.

 

                                                                                                                            


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony