Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Hrad žije první pomocí se blíží

Hrad žije první pomocí se blíží (16.08.2016)

Je to opět tady! Po roce přichází již 9. ročník akce Hrad žije první pomocí, který přinese spoustu zajímavých změn.

Tou úplně nejzásadnější bude, že letos nesoutěží týmy nezdravotnických složek IZS, ale můžete si to na vlastní kůži vyzkoušet přímo vy. Rozšířili jsme program pro veřejnost a připravili jsme čtyři zážitkové trasy. Trať traumatická, kde se setkáte s krvavými poraněními a úrazy z běžného života, které pro vás budou i reálně namaskovány. Trať interní - zde si budete moct vyzkoušet rozpoznat poranění interního charakteru, která jsou vážně ohrožující na životě a nejsou na první pohled zřejmá. Trať technická - zástupci policie a hasičů pro vás budou mít připraveny situace, které si pod jejich vedením budete moct zkusit zvládnout (transport pacientů, zajištění místa nehody apod.) a trať pro naše dětské návštěvníky, kde se se základy první pomocí seznámí hravou formou.

Trasu absolvujete nejlépe v týmech po 2 - 5 členech. Po trati Vás provede průvodce z řad zkušených zdravotníků a v případě potřeby poradí a pomůže. Na akci je již teď možné se přihlašovat na stránkáchhttps://hradzijeprvnipomoci.cz, kde se nachází speciální formulář, případně na emailu info@hradzijeprvnipomoci.cz.

 

Pro veřejnost bude jako každý rok bohatý doprovodný program s ukázkami techniky a činnosti složek IZS, ukázky zásahu složek v různých situacích (např. dopravní nehoda, činnost kynologů a hipologů a mnoho dalšího) a interaktivními ukázkami první pomoci na pódiu. Dále potkáte mnoho stánků zaměřených na prevenci a osvětu.

Proto si všichni udělejte čas 11. 9., abyste se naučili něco z první pomoci, protože i vy jednou můžete zachránit život! Záchranný tým se na vás na Slezskoostravském hradě bude těšit.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony