Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Hrad bude žit první pomocí i letos!

Hrad bude žit první pomocí i letos! (30.08.2014)

V neděli 7.9 2014 se v 9:30 nádvoří Slezskoostravského hradu opět zaplní policejními, hasičskými a zdravotnickými uniformami. Již po sedmé proběhne jedna z nějvětších preventivních akcí v kraji - Hrad žije první pomocí. Pestrý program je připraven jak pro děti, tak pro dospělé. Na děti se těší Nemocnice pro medvídky, soutěžní trať po celém areálu, maskování poranění a v neposlední řadě také malování na obličej a trampolína Hitrádia Orion. Dospěláci si mohou nechat změřit hladinu cukru v krvi, krevní skupinu nebo krevní tlak, ochutnat vína z Modrého vinařství, Mutěnice, nechat si poradit od podologů a mnoho dalšího. 

Jsou připraveny statické i dynamické ukázky činnosti IZS  a samozřejmě nebude chybět ani ukázka postupu IZS u dopravní nehody. Během celého dne budou na pódiu také probíhat gymnastická vystoupení. Celý den bude v areálu také probíhat soutěž nezdravotnických složek IZS v poskytování první pomoci. Soutěžící budou řešit 10 namaskovaných situací z reálného života a všechna budou přístupná veřejnosti.

Více najdete na www.hradzijeprvnipomoci.cz. Vstupné je dobrovolné, tak neváhejte a prožijte s dětmi krásný den s první pomocí na Slezskoostravském hradě! Těší se na vás Záchranný tým ČČK Ostrava.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony