Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Hrad žije první pomocí 2012

Hrad žije první pomocí 2012 (10.04.2012)

Vážené dámy a pánové, milé děti.

Dovolujeme si Vás pozvat na již 5. ročník velmi úspěšné akce Hrad žije první pomocí, která se uskuteční 12. května od 9:00 na Slezkoostravském hradě.

obrázek
Hrad žije první pomocí 2012

Hlavním program bude jako vždy soutěž nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému (dále IZS), která se bude skládat z modelových situací vyžadující první pomoc.

Během soutěže je pro dospělé i nejmenší návštěvníky připraven bohatý program. Pro děti to bude zcela nově Nemocnice pro medvídky, kde se děti seznámí formou hry s nemocničním prostředím, dále je čeká malování na obličej, jízda zručnosti na kole, poznávání dopravních značek, trampolína, maskování zranění a spousta dalších zajímavých aktivit a soutěží.

Pro dospělé jsou připraveny preventivní stánky, kde si budou moci změřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, vyzkoušet si první pomoc na figurínách, nechat si zjistit krevní skupinu, poradit se o zdravé výživě, dále bude k dispozici zdarma podologická poradna a mnoho dalších.

Zároveň budou v areálu hradu a podhradí probíhat dynamické a statické ukázky jednotlivých složek IZS jako např. ukázka obojživelného transportéru, vyprošťování raněných po autonehodě a v neposlední řadě také ukázky jednotlivých vozidel a vybavení složek IZS. Na podiu budou během celého dne připravena taneční vystoupení a závěr tohoto dne završí benefiční koncert hudební skupiny FiHa a Komparz.

Těšíme se na brzké shledání.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony