Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Zdravotnický víkend ZT ve Štramberku

Zdravotnický víkend ZT ve Štramberku (04.05.2014)

obrázek
Kotouč Štramberk

Před pár hodinami skončil druhý zdravotnický víkend Záchranného týmu ČČK Ostrava. Malebnými uličkami městečka Štramberk se tak tento víkend prohánělo 19 reflexních uniforem.

Páteční podvečer patřil velmi poučné přednášce o lécích, které členové běžně používají na zdravotnických asistencích. Také si stihli zopakovat měření tlaku, hladiny cukru v krvi a kyslíku v krvi. Stěžejní den byla sobota. Dopoledne patřilo opakování. Členové měli možnost zopakovat si obsluhu vybavení sanitního vozidla ZT – nosítka, oxymetr, glukometr, tlakoměr, ambuvak, AED, práci s kyslíkovou láhví nebo odsávačkou. Pro odvážnější bylo připraveno slaňování ze Štramberské Trúby. Odpoledne bylo pro týmy připraveno 5 stanovišť, kde si všichni mohli zopakované znalosti vyzkoušet na simulovaných situacích.

Během této doby byl připravený program také pro veřejnost. Obzvláště děti byly velmi zvědavé na sanitní vozidlo a dokonce i na KPR, kterou si mohli vyzkoušet na připravených figurínách. Dospělí se zase zajímali hlavně o přístroje a vybavení ZT. V podvečer prověřil znalosti účastníků test zaměřený převážně na podávání léků, indikace, kontraindikace a nežádoucí účinky. Závěr sobotního večera patřil velkému zásahu – evakuaci místní školy, kde bylo zraněno 19 osob z toho 2 vážně.  Evakuace probíhala za asistence  SDH  Štramberk, Městské policie Štramberk a velmi ochotného personálu školy. Díky sehranosti týmu, kvalitní komunikaci a velení celé evakuace byla akce ukončena za pouhých 50 minut, včetně definitivního ošetření všech osob. Ihned po zásahu jak zasahující tým, tak i figuranti vyjádřili své poznámky a pochvaly a program byl u konce.

Neděle patřila společně procházce po Štramberku a do jeskyně Šipka, účastníci měli možnost si vyzkoušet místní sport – metanou. Po návratu byl víkend ukončen a členové se rozjeli do svých domovů.  

Tato akce byla uskutečněna za finanční podpory Providentu z jejich projektu Pomáháme s Providentem.

 


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony