Nacházíte se zde: Úvod > Bezpříspěvkové dárcovství krve

Záchranný tým a dárcovství

Záchranný tým podporuje projekt Pomáháme pomáhat! Záchranný tým ČČK Ostrava by rád prezentací spotu v rámci projektu Pomáháme pomáhat vyjádřil podporu dobrovolníků, kteří se pustili do kampaně na získání nových dárců oné vzácné tekutiny - krve. Prosím, podívejte se na video spot a zvažte, zda byste si nemohli vymezit chvilku času v nabitém programu a jít darovat krev a třeba tím zachránit lidský život.

obrázek
Daruj krev

Mnoho členů ZT ČČK Ostrava jsou dárci krve. Rozhodli jsme se právě alespoň internetovou cestou podpořit Krevní centrum, se kterým je ČČK v úzkém spojení. Každý z nás si jistě uvědomuje sílu životodárné tekutiny, která koluje v našem organizmu. Je jasné, že ne každý je ochoten se jí vzdát. Ale chtěl bych všechny čtenáře vyzvat alespoň k přečtení informací o bezpříspěvkovém dárcovství krve.

Myslím, že pocit po každém odběru, ať už plazmy nebo krve, je k nezaplacení. Pocit, že právě ta naše krev může v kritických situacích zachránit život, je nepopsatelný. A to vše dobrovolně a z naší dobré vůle.

Už Goethe řekl: „Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé…“ Rád bych vyzvedl i velikou výhodu dárcovství - celková kontrola krve a tím pádem i našeho zdravotního stavu.

Člověk nikdy neví, kdy právě on se ocitne na tom operačním sále a právě bude potřebovat krev, kterou daroval někdo v Krevním centru. Každý z nás je potencionálním zachráncem, ale i potencionálním postiženým. Prosím, nebuďte lhostejní, a věnujte několik minut k přečtení informací o dárcovství, které pro nás připravilo Krevní centrum FNsP Ostrava.

Rozhodnutí je jen na Vás.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony