Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Colours of Ostrava 2012

Colours of Ostrava 2012 (30.07.2012)

Ve dnech 12.-15.7.2012 se uskutečnil 11. ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, kde Záchranný tým ČČK Ostrava již tradičně zajišťoval zdravotnickou asistenci.
Vzhledem k novému umístění festivalu, kterým se stal areál Dolní oblasti Vítkovic, se navýšil počet ošetřoven na čtyři - pevná ošetřovna v Plynojemu, Důl Hlubina, Česká spořitelna stage a ošetřovna na štábu. Na každé ošetřovně byli přítomni kvalifikovaní zdravotníci a to vždy od ranních hodin až do ukončení programu. Na štábu byl přítomen ve vytížených časech také lékař. Noční služby byly zajišťovány vždy zdravotníkem a řidičem sanity, která byla přítomna 24 hodin denně. Letos poprvé byla přítomna také druhá sanita a to ve vytížených časech na stanovišti Plynojem. V průběhu akce zdravotníci řešili případy různé závažnosti od drobných ranek, puchýřů, oděrek, střevních potíží, krvácivých ran, alergií, poranění dolních a horních končetin ve smyslu podvrtnutí, vymknutí, odření, dále nevolnost, astmatický záchvat až po závažné stavy vyžadující převoz do nemocnice – výron pravé dolní končetiny, intoxikace marihuanou a alkoholem, otevřená rána na bérci se suspektní zlomenou, uskřinutý n. ischiadicus, epileptický záchvat, zlomenina pravé horní končetiny a dvakrát zdravotníci poskytovali také psychologickou první pomoc.
Navzdory novému neznámému areálu se akci po zdravotnické stránce povedlo bez problémů zajistit a už nezbývá než se těšit na příští rok tohoto úspěšného festivalu.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony