Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Červnové asistence a prezentační akce

Červnové asistence a prezentační akce (23.06.2013)

Ačkoliv se venkovní teploty šplhají ke 40°C, Záchranný tým nezahálí a nejen, že zajišťuje zdravotnické dozory, ale účastní se také prezentačních akcí.
    O víkendu 14.-16.6 proběhlo hned několik  asistencí. Již tradiční akce "Den PČR" odehrávající se v prostorách Slezskoostravského hradu proběhla v sobotu 15.6. Během této akce se mohli návštěvníci seznámit např. s vybavením policistů nebo si ve stánku ČČK vyzkoušet resuscitaci či si nechat namaskovat různé druhy zranění, od modřin až po popáleniny. Ošetřeni byli dva návštěvníci a pro mladou slečnu byla po kolapsovém stavu přivolána RZP. Tentýž den asistoval Záchranný tým ve spolupráci s Městskou nemocnicí Ostrava na akci v rámci LifeInLine Tour 2013. Po sérii závodů pro veřejnost se uskutečnil World Inline Cup, kde startovali bruslaři z celého světa. Závody se neobešly bez lehčích zranění. V neděli 16.6 proběhl na Slezskoostravském hradě Hradní karneval. Pro děti byl připraven pestrý program a až na občasnou pomoc při hledání ztracených rodičů, zdravotníci měli klidnou službu. Během celého víkendu Záchranný tým zajišťoval zdravotnickou asistenci na Mezinárodním mistrovství ČR v gymnastice. Ošetřeno bylo mnoho lehčích zranění pohybového aparátu – pohmožděniny, naraženiny, natažené svaly, šlachy a další. 
    Ve čtvrtek 20.6 mohli lidé procházející přes Masarykovo náměstí navštívit akci "Lidé Lidem". Šlo o prezentační akci poskytovatelů sociálních služeb. I přes velké horko akci navštívilo velké množství lidí. Záchranný tým nabízel návštěvníkům maskování poranění, možnost vyzkoušet si resuscitaci, ale také prohlídku sanity, která byla lákadlem zejména pro malé děti. Během celého dne došlo k ošetření jedné osoby s naraženými nártními kůstkami.
    Tento víkend zdravotníci ZT ČČK Ostrava také nezaháleli. V sobotu se v oblasti Slezskoostravského hradu a Černé louky konal 8. ročník Řeckého festivalu, kde Záchranný tým asistoval společně s bezpečnostní agenturou 5PG. Festival, na kterém bylo možno shlédnout řecké klasické tance, hudbu a jídlo proběhl bez jakýchkoli potíží. Další dvě akce tohoto týdne Network twenty one – mezinárodní konference o podnikání a Crest Communications – Den pro zaměstnance EVRAZ Vítkovice steel, a.s. proběhly bez vážnějších zranění.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony