Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Běh naděje

Běh naděje (02.10.2013)

 

Ostrava-Dubina, Ostrava-Zábřeh, Moravská Ostrava a Ostrava-Poruba - všechna tato místa navštívila na podzim celorepubliková akce - Běh naděje, která volně navazuje na světově proslulý Běh Terryho Foxe. I tato akce je zaměřena na podporu výzkumu a léčby rakoviny a je vyjádřením solidarity všech zúčastněných s nemocnými. Akce se zúčastnily především děti ze základních škol, které byly nadšeny pestrým programem, kdy si mohly vyzkoušet střelbu z luku, vzduchové pušky a nechyběl ani stan Záchranného týmu ČČK Ostrava.

Jako vždy patřil mezi nejoblíbenější, a to především díky možnosti nechat si namaskovat zranění. Zanedlouho poté, co první děti odcházely s krvavými ranami na rukou, netrvalo dlouho, aby se vytvořila dlouhá fronta nedočkavců, čekající na svou “ránu“. Dále se děti dozvěděly, jak provádět resuscitaci a mohly si ji praktivcky vyzkoušet na resuscitačním fantomovi. Spousta z nich již dávno věděla z kroužků jaký je správný poměr, a tak jsme jen mile překvapeni sledovali, jak všechno umí.

Když všichni odcházeli s odřeninami, krvavými ranami a poučeni o tom, jak správně oživovat, jsme jen mohli doufat, že nic z toho co jim bylo ukázáno a řečeno, nebudou nikdy potřebovat.

 


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony