Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Colours of Ostrava 2014

Colours of Ostrava 2014 (28.07.2014)

Ve dnech 17. - 20.7 2014 proběhl 13. ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, již po třetí v oblasti Dolních Vítkovic. Festival provázelo nejen množství skvělých kapel, umělců a neodolatelných stánků, ale také velmi parné počasí.

Záchranný tým ČČK Ostrava co by zajištění první pomoci návštěvníkům festivalu byl tentokráte rozmístěný na 5 stanovištích - štáb sídlící u hlavního vstupu, Česká spořitelna stage, stanové městečko, Gong a nově také sportoviště. V areálu byly připraveny dvě sanitky a to ČČK Ostrava a ČČK Karviná. Stanoviště na štábu a ve stanovém městečku byly k dispozici non-stop v průběhu celého festivalu.

Z hlediska poskytování první pomoci proběhl festival velmi hladce v porovnání s minulými ročníky. Ošetřeno bylo nespočetné množství puchýřů, odřenin a drobných ranek. Dále byly řešeny alergické reakce, klíšťata, žaludeční potíže, nevolnost, kolapsy, tržné rány, intoxikace alkoholem, dehydratace, epileptický záchvat, poranění pohybového aparátu a mnoho dalších. Za zmínku stojí kuriozní zranění. Po koncertě francouzských umělců Les Tambours de Bronx, bubeníci mezi diváky hodili své "paličky" a způsobili tak tržné rány na hlavě dvěma účastníkům.

Celkově se na festivalu vystřídalo 46 zdravotníků a bylo ošetřeno přes 900 osob, což je při počtu       40 000 návštěvníků velmi uspokojivé číslo.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem návštěvníkům, kteří s námi spolupracovali a upozorňovali nás na potíže ostatních. Velmi si toho vážíme a věříme, že tato nepsaná spolupráce bude trvat i v příštích letech.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony