Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Rizikové utkání FC Baník Ostrava a AC Sparta Praha

Rizikové utkání FC Baník Ostrava a AC Sparta Praha (23.03.2014)

V sobotu 22.3.2014 Záchranný tým ČČK Ostrava (ZT ČČK) zajištoval zdravotnický dohled na rizikovém fotbalovém utkání týmu FC Baník Ostrava s AC Sparta Praha. Na zdravotnickém zajištění se podílelo 6 zdravotníků, sanitní vozidlo a velitel zajištění ze strany ZT ČČK  a další 4 zdravotníci a dva převozové sanitní vozy z Nemocnice Vítkovice.

V průběhu zajištění bylo celkem ošetřeno 41 osob. Většinou se jednalo o zranění způsobena potyčkami fanoušků a napadením, poranění úrazového charakteru. Dvakrát bylo nutné předat pacienta zdravotnické záchranné službě (ZZS). V prvním případě pacienta v bezvědomí po fyzickém napadení krátce po začátku zápasu. Pacient byl zajištěn na místě v sanitě ČČK a předán do péče ZZS. V druhém případě byl pacient také nalezen v bezvědomí, ze kterého se později probral. Vzhledem k tomu, že byl léčen na epilepsii, tak ho zdravotníci také předali do péče ZZS.

Po prolomení nárazníkové bezpečnostní zóny a opatření PČR v polovině utkání bylo následně ošetřeno 25 osob s poraněním očí a dechovými obtížemi z důvodu použití slzného plynu při zákroku PČR. Z méně závažných stavů byli ošetřeni další pacienti s tržnými ranami, pokousaní psem, ránami po úderu sedačkami, podvrtnutý kotník, zlomené prstní kosti a zápěstí.

Naštěstí nikdo ze zasahujících zdravotníků nebyl zraněn.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony