Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Audit Záchranného týmu

Audit Záchranného týmu (09.12.2013)

V neděli 22. září 2013 byli členové Záchranného týmu Českého červeného kříže oblastního spolku Ostrava podrobeni náročným úkolům z oblasti první pomoci. Garant vzdělávání Záchranného týmu, Pavlína Chovancová, nám společně se svými kolegy ze zdravotnické záchranné služby ÚO Frýdek-Místek připravila metodické cvičení odehrávající se v areálu přehradní nádrže Baška u Frýdku-Místku.

Pro zdravotníky byla připravena trasa kolem celé přehrady, na níž se nacházelo 8 stanovišť – modelových situací z profesního i osobního života, které museli zdravotníci vyřešit.

Vědomosti a znalosti členů ZT tak prověřili například nešikovní dřevorubci, opilci na hudebním festivalu, agresivní řidič nebo rybář s cukrovkou. Nejnáročnějším stanovištěm byla jistě nehoda motocyklisty, který sjel ze silnice, narazil do stromu a utrpěl mnohačetná poranění a zlomeniny. Nicméně členové Záchranného týmu se popasovali i s tímto stanovištěm a postarali se o pacienta tak, aby následky byly co nejmenší. Fyzicky velmi náročné bylo i stanoviště s tonoucím plavcem, neboť postižený musel být transportován pomocí loďky na břeh a zapříčinil tak nejedno namočení zachraňujících. Zdravotníci byli nuceni využít veškeré dostupné přístroje a materiál k určení mnohdy záludných diagnóz tak, jak by měli postupovat na zdravotnických asistencích.
Cílem akce bylo nejen celkové zhodnocení vědomostí a audit vzdělání všech členů ZT, ale také prohloubení a získání nových poznatků a metod při poskytování laické první pomoci.

Na závěr bychom rádi poděkovali starostce obce Baška, paní Ireně Babicové a místostarostovi panu RNDr. Martinu Čajánkovi Ph.D. za vstřícnost, spolupráci a poskytnutí jak materiálního tak technického zázemí v celém areálu přehrady Baška u Frýdku-Místku.

 


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony