Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Aktuální činnost ZT ČČK Ostrava

Aktuální činnost ZT ČČK Ostrava (21.05.2012)

V posledních dnech mají členové ZT ČČK Ostrava velmi napilno.

Již od 17. května zajišťují jednu z nejvýznamnějších kulturních akcí - Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj. Koncerty se odehrávají nejen v Ostravě a jejím okolí, ale také v Kravařích, Krnově, Orlové nebo Opavě. Již 37. ročník tohoto velmi úspěšného festivalu bude trvat až do prvních červnových dní a Záchranný tým samozřejmě nebude chybět.

Dne 19. května se členové podíleli na oslavách Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, které proběhly v areálu Slezkoostravského hradu. V rámci této akce naši zdravotníci zajišťovali zdravotnickou asistenci, představovali své vybavení a techniku, seznamovali veřejnost s postupy v KPR a spolu s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje se podíleli na dynamických ukázkách.

V neděli 20. května se spolupodíleli na zajištění akce Oživlá historie československého Slezska. Jednalo se o historickou ukázku a prezentaci vojsk z dob Francouzské revoluce. I když bylo velmi teplé letní počasí, nemuseli naši zdravotníci řešit úrazy a zdravotní indispozice účinkujících nebo diváků.

V nejbližší době členy čekají zajímavé kulturní a sportovní akce a to Zlatá tretra, Čokoládová tretra, Hod kladivem, na Slezskoostravském hradě Den plný radosti a Den Slezské, v neposlední řadě to bude koncert Alexandrovců a mnoho dalších.

 


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony