Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Colours of Ostrava 2013

Colours of Ostrava 2013 (19.08.2013)

Ve dnech 18.-21.7.2013 se uskutečnil 12. ročník Mezinárodního hudebního festivalu
Colours of Ostrava, kde Záchranný tým OS ČČK Ostrava (dále jen ZT) již tradičně zajišťoval
zdravotnickou asistenci.
    Festival opět probíhal v areálu Dolní oblasti Vítkovic. V návaznosti na změnu umístění
stanového městečka byl navýšen počet ošetřoven ze čtyř na pět - Plynojem, Důl Hlubina, Česká spořitelna Stage, Štáb a Stanové městečko. Na každé ošetřovně byli přítomni zdravotníci a to vždy od ranních hodin až do ukončení programu. Na Štábu byl přítomen ve vytížených časech také lékař. Všechny ošetřovny byly otevřeny od ranních hodin a uzavřeny po skončení programu festivalu.  Non-stop služba byla zajišťována na ošetřovnách Štáb a Stanové městečko. Sanitní vozidlo ZT bylo přítomno v areálu 24 hodin denně a ve vytížených časech byla na místě druhá sanita na stanovišti Plynojem.
    Nejčastější potíže návštěvníků spočívaly v nevhodné obuvi a interních problémech způsobených vodou, stravou a lehkými drogami - podvrtnutí kotníku, kolapsy, odřeniny, tržné a řezné rány, dehydratace, bolesti hlavy a samozřejmě také puchýře, klíšťata a mnoho dalších. Oproti minulým ročníkům se letos nejednalo pouze o tyto méně závažné stavy. Hned při prvním koncertu, ve čtvrtek, ZT řešil zajištění pacienta s náhlou zástavou krevního oběhu. Za pomoci několika lékařů z řad návštěvníků byl pacient resuscitován a následně medikován lékařem ZT. K záchraně života pomohla také defibrilace pomocí AED (Automatický externí defibrilátor). Pacient byl předán ZZS v bezvědomí se zachovaným dýcháním. Dále byla během festivalu přivolána ZZS ještě pro osm návštěvníků s nejrůznějšími zdravotními problémy – hypoglykemie, kolaps, luxace kolene, tržné rány, latentní tetanie a intoxikace.
    Návštěvníci Colours of Ostrava a samozřejmě také členové ZT vytancovali během festivalu ve stanech ArcelorMittal Ostrava 125 000 Kč pro získání humanitárního přívěsu. Všem našim příznivcům děkujeme a těšíme se zase příští rok na „Coloursech“.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony