Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Zlatá Tretra 2012

Zlatá Tretra 2012 (26.05.2012)

Ostrava je po roce zase plná atletů. Proč? Protože je čas Tretry. Letos se jako vždy začalo tou Čokoládovou a našim zdravotníkům bylo kromě velké čokolády přineseno i pár dětí se zraněnými kotníky. Naštěstí to byly jen maličkosti a mohlo se závodit klidně dál.

Čtvrteční Hurá na tretru se stejně jako Hod kladivem, kde se mimochodem letos vyházelo spoustu rekordů, obešlo bez menších i větších nehod. Teď následuje už jen zlatý vrchol.

Usain Bolt, Barbora Špotáková, Jarmila Kratochvílová a mnoho dalších sportovců stejně jako loni zazářili ve svých sportovních disciplínách. Barbora Špotáková vylepšila světový výkon roku na 67,78 metru, i Vítězslav Veselý vyhrál a znovu porazil olympijského vítěze Thorkildsena a spol. a Bolt předvedl, že uběhnout 100 m za 10 s (přesněji  10,04), není problém.

Ze strany Záchranného týmu byl tento rok velmi klidný. Jediné vážné zranění si způsobila mladá sportovkyně, která se nešťastně uhodila do hlavy při tréninku své sportovní disciplíny. Otřes mozku si vyžádal příjezd ZZS a odvoz do nejbližší nemocnice.

Tretra nicméně nebyla jediná akce tohoto týdne. Už po čtvrté k nám přiletěla organizace Modrý motýlek se svým Dnem plným radosti. Ani letos nemohli zkazit perfektní atmosféru, která prostupovala celým Slezskoostravským hradem, drobné odřeninky, které jsou při tak bohatém programu už samozřejmostí. Moc doufáme, že se splnila všechna čekávání a moc se těšíme na setkání se všemi dětmi příští rok.


| Nahoru ↑

Design | Plaváček webdesign | Ikony