Nacházíte se zde: Úvod > Aktuální informace > Zlatá tretra 2014

Zlatá tretra 2014 (18.06.2014)

Městský stadion se opět po roce zaplnil atlety celého světa. 17.6, přesně v 17:30 byl za zvuku národní hymny zahájen 53. ročník Zlaté tretry. Atleti podávali brilantní výkony ať v hodu oštěpem, běhu či dalších disciplínách. Ve stěžejním závodu, běhu na 100 m mužů, se na prvním místě umístil americký fenomén J. Gatlin v čase 9,86 m/s a zajistil si tak nejrychlejší světový čas této sezony. Taktéž náš atlet, Vítězslav Veselý vybojoval první místo v soutěži oštěpařů s výkonem 87,38 m a stal se tak českou jedničkou.
Na několik tisíc diváků dohlíželo 12 členů ZT ČČK Ostrava v čele se sanitním vozidlem. A jak už to u sportovních klání bývá, ani Tretra se neobešla bez zranění. Lehká poranění pohybového aparátu až po vážnější úrazy, které si vyžádaly převoz do nemocnice, provázely zdravotníky zejména od druhé poloviny hlavního programu. I přes jazykové bariéry byla všechna zranění pečlivě ošetřena a spokojení atleti i diváci se po předání ocenění odebrali v klidu domů.